Zaproszenie

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Panie, które chciałyby przyjść po raz pierwszy do klubu

w każdy wtorek i środę. Nasze ochotniczki udzielą informacji o działalności

Stowarzyszenia i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Wtorki 1400 - 1600

Środy 1100 - 1300

Czytaj dalej...

Zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy!

Zapisy na tegoroczną pielgrzymkę do Częstochowy /05.10. – 06.10.2018r./

przyjmować będą Helenka Pawlak i Małgosia Pielichowska

oraz we wtorki Lidka Sufinowicz

od 1 sierpnia 2018r.

Koszt wyjazdu uczestnika 80,- zł

- płatne przy zapisie

Wyjazd do Częstochowy nastąpi w piątek – 05 października 2018r. o godzinie 8.00 z siedziby klubu w Poznaniu przy ulicy Piastowskiej 38

W przypadku rezygnacji z wyjazdu wpłata nie podlega zwrotowi.

Czytaj dalej...

"RAZEM PRZEZ GÓRY" Lista zakwalifikowanych Uczestniczek - Stary Gierałtów - 7-12 lipca 2018r.

W załączeniu lista Uczestniczek, które zakwalifikowały się na trekking, który odbędzie się w Starym Gierałtowie, i potrwa od 7 do 12 lipca. 

Więcej szczegółów -> KLIKNIJ

KOMUNIKAT:

Załatwiamy prywatnie i odpłatnie transport z Wrocławia do Starego Gierałtowa - dotyczy wyjazdu w terminie 7-12 lipca 2018 r.- opłata i wielkość busa zależy od ilości zgłoszonych osób. Bardzo prosimy by osoby chcące skorzystać z tego transportu zgłaszały się do p. Judyty Kucharczyk – tel. 516-426-139.

 

Czytaj dalej...

XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek 13-16 czerwca 2018 r. - Poznań

W ZAŁĄCZENIU LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK

XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek

13-16 czerwca 2018 r. - Poznań

Rusza nabór na tegoroczną Ogólnopolską Spartakiadę Amazonek, która odbędzie się w terminie 13 – 16 czerwca 2018 r. na Campingu Malta ul. Krańcowa 98 w Poznaniu.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń indywidualnych - 1-osobowych maksymalnie 4 osoby z jednej miejscowości. W tym roku nie będzie drużyn.

Zgłoszenia będą przyjmowane tylko poprzez Kluby Wiodące w Uniach Wojewódzkich. Zgłoszenie obejmuje uzupełnioną kartę uczestnictwa (do pobrania poniżej) oraz kopie AKTUALNYCH orzeczeń o stopniu niepełnosprawności zawodniczek. Niepełne zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

Liczba uczestniczek Spartakiady – 130 osób.

Przewidywane konkurencje  tegorocznej XXIV Ogólnopolskiej Spartakiady w Poznaniu to: zawody Amazonek na łodziach smoczych ( 10-osobowe łodzie wioślarskie ) na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu, zawody na ergometrach, nordic walking, boule i dart.

Klasyfikacja odbędzie się w każdej dyscyplinie.

W wolnym czasie będą prowadzone m.in.: gimnastyka, joga , aerobic .

Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 maja 2018 r. pod adresem Poznańskie Towarzystwo „Amazonki, ul. Piastowska 38, 61-556 Poznań, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po dokonaniu weryfikacji zgłoszeń przez Poznańskie Towarzystwo „Amazonki” informacje o zakwalifikowaniu  zostaną zamieszczone na stronach internetowych www.amazonki.poznan.plwww.amazonkifederacja.pl oraz rozesłane do klubów wiodących w Uniach do 31 maja 2018 r. Liczy się kolejność i poprawność zgłoszeń. Po zakwalifikowaniu kluby są zobowiązane do uiszczenia opłaty za uczestnictwo w Spartakiadzie  do 5 czerwca 2018 r.

Odpłatność za osobę  80 zł prosimy wpłacić na konto Poznańskiego Towarzystwa „Amazonki”

Bank Zachodni WBK SA VI Oddz./Poznań 83 1090 1362 0000 0000 3609 0739

z dopiskiem w tytule przelewy „Spartakiada-nazwa miasta- nazwisko uczestniczki

Informujemy, że w przypadku rezygnacji z uczestnictwa  w Spartakiadzie po 10 czerwca 2018 r. dokonana wpłata przepada w związku z ponoszonymi kosztami realizacji projektu.

W przypadku zdarzeń losowych pojedynczych uczestników istnieje możliwość zgłoszenia innej osoby w to miejsce.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Heleną Pawlak tel. 507 493 180 .

Regulamin   XXIV  Ogólnopolskiej Spartakiady Amazonek

Miejsce: Poznań - Malta
Termin: 13 – 16  czerwca 2018 r.

 1. Osoby chcące uczestniczyć w Spartakiadzie muszą mieć zakończony proces leczenia.
 2. Uczestniczki jadą na własną odpowiedzialność będąc w pełni świadome swojego aktualnego stanu zdrowia ( co deklarują podpisując własnoręcznie oświadczenie o stanie zdrowia na karcie zgłoszeniowej ).
 3. Uczestniczki są zobowiązane posiadać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne ( orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów ).
 4. Chętne do uczestnictwa muszą być członkiniami jednego ze klubów Amazonek zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki’’ lub przynależeć do klubu internetowego Amazonek.
 5. Osoby chcące uczestniczyć w Spartakiadzie muszą dostarczyć do organizatora - Poznańskiego Towarzystwa ,,Amazonki” dokumenty: aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i własnoręcznie podpisaną kartę uczestnictwa - do pobrania na stronie ( mailowo na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres  Poznańskiego Towarzystwa „Amazonki” ul. Piastowska 38, 61-556 Poznań) .
 6. Zgłoszenia będą przyjmowane do 25-go maja 2018r.
 7. Lista zakwalifikowanych do uczestnictwa w Spartakiadzie będzie udostępniona na stronach organizatora oraz Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” 28 maja 2018 r.
 8. Osoby zakwalifikowane są zobowiązane wpłacić na konto organizatora 80 zł od osoby ( nr konta: 83 1090 1362 0000 0000 3609 0739 ) z dopiskiem ,,Spartakiada, imię i nazwisko, nazwa miejscowości, w której zamieszkuje uczestniczka’’) do dnia 4 czerwca 2018 r. W wypadku nieuiszczenia w.w. kwoty nastąpi wykreślenie z listy zakwalifikowanych.
 9. O uczestnictwie w Spartakiadzie decydować będzie kolejność przesyłanych zgłoszeń.
 10. Koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas Spartakiady pokrywa organizator, tj. Poznańskie Towarzystwo „Amazonki”.
 11. Dojazd na Spartakiadę odbywa się na koszt własny Uczestniczek.

XXIV Ogólnopolska Spartakiada Amazonek odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

ddd.jpg                                                                ff.png

Czytaj dalej...

RAZEM PRZEZ GÓRY - Wyjazdy trekkingowe w 2018 roku

W tym roku Poznańskie Towarzystwo ,,Amazonki” organizuje sześć wyjazdów trekkingowych w ramach projektu realizowanego ze środków PFRON pn.: "Razem przez góry".
Adresatkami projektu są Amazonki zrzeszone w Klubach Amazonek przynależących do Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".
Jeden wyjazd dotyczy grupy mniej zaprawionych kondycyjnie Amazonek (Stary Gierałtów), pozostałe wyjazdy będą dla bardziej zaawansowanych w chodzeniu po wyższych partiach gór.

UCZESTNICZYĆ W TREKKINGACH MOŻNA TYLKO RAZ !!!

Trekkingi odbędą się w następujących miejscach i terminach:
1) w Karpaczu – 27 maja–1 czerwca 2018 (LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK PONIŻEJ W ZAŁĄCZENIU)
2) w Świeradowie Zdroju – 24–29 czerwca 2018 (LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK PONIŻEJ W ZAŁĄCZENIU)
3) w Starym Gierałtowie koło Stronia Śląskiego – 07–12 lipca 2018 (dla mniej zaawansowanych) (LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK PONIZEJ W ZAŁĄCZENIU)
4) w Starym Gierałtowie koło Stronia Śląskiego – 18–23 sierpnia 2018 (LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK PONIZEJ W ZAŁĄCZENIU)
5) w Zakopanem – 23–28 września 2018 (LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK PONIZEJ W ZAŁĄCZENIU)
6) w Zakopanem– 21–27 października 2018 (LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNICZEK PONIZEJ W ZAŁĄCZENIU)

W każdym Trekkingu będzie uczestniczyło 30 Amazonek. Przewidujemy długie całodzienne wycieczki szlakami górskimi pod opieką przewodnika i dwóch opiekunek organizujących grupę. Zakwaterowanie będzie w jednym określonym miejscu o dobrych warunkach pobytowych.

WARUNKI REKRUTACJI
– Jednym z warunków rekrutacji jest zakończony proces leczenia i stabilna, dobra kondycja zdrowotna, zdolność do pokonania prostych i średniozaawansowanych tras górskich i znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się w terenach górskich,
– Posiadanie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,
– Każda z Uczestniczek zobowiązana jest podpisać oświadczenie o stanie zdrowotnym umożliwiającym uczestnictwo w działaniach projektu oraz o ponoszeniu odpowiedzialności za swój udział w tym zakresie, które uczestniczki otrzymają na miejscu każdego trekkingu,
– Warunkiem koniecznym jest zaopatrzenie Uczestniczki w odpowiednią odzież i sprzęt ( m.in.: buty trekkingowe, kurtka przeciwdeszczowa, odzież termiczna, plecak, kijki trekkingowe…) warunkujących bezpieczeństwo Uczestniczek oraz zabranie ze sobą podstawowych środków opatrunkowych ( plaster, bandaż, woda utleniona, jałowy opatrunek…)

Jeśli Uczestniczki nie będą przygotowane odpowiednio do trasy – chodzi w szczególności o buty i odzież, nie będą mogły wziąć udziału w wędrówkach i w związku z tym zostaną obciążone kosztami pobytu.

Częściowa odpłatność za Trekking od jednej osoby wynosi 80 zł, które prosimy przesyłać po zakwalifikowaniu się tzn. po ogłoszeniu listy Uczestniczek na konto PTA: 83 1090 1362 0000 0000 3609 0739 z dopiskiem "Trekking-miejscowość-termin Trekkingu". Koszt dojazdu Uczestniczki pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia można dokonywać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o podanie pełnych danych (imię, nazwisko, adres, pesel, stopień niepełnosprawności)

Proszę pamiętać o AKTUALNYM ORZECZENIU o stopniu niepełnosprawności – kopię jego uczestniczki zabierają ze sobą na trekking.


Lista zakwalifikowanych Pań będzie ogłaszana na stronie Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".

Projekt pn . ,,Razem przez góry” w ramach, którego są organizowane Trekkingi realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

poznan.png                                              pfron.png

Czytaj dalej...

ZAPYTANIE OFERTOWE - ZLECENIE NA PRZEPROWADZENIE AUDYTU PROJEKTU "WSZECHSTRONNA REHABILITACJA AMAZONEK" - PRZEDŁUŻONY TERMIN

Przedłużamy do 27 lutego 2018 r. do godz. 14.00 termin nadsyłania ofert na przeprowadzenie audytu projektu pn. WSZECHSTRONNA REHABILITACJA AMAZONEK.

Szczegóły pod adresem: http://amazonki.poznan.pl/index.php/komunikaty/item/462-zapytanie-ofertowe-zlecenie-na-przeprowadzenie-audytu-projektu-wszechstronna-rehabilitacja-amazonek

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem 61 8333-665

Czytaj dalej...

ZAPYTANIE OFERTOWE - ZLECENIE NA PRZEPROWADZENIE AUDYTU PROJEKTU "WSZECHSTRONNA REHABILITACJA AMAZONEK"

Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zewnętrznego audytu projektu pod nazwą "Wszechstronna rehabilitacja Amazonek" finansowanego w części ze środków PFRON w ramach ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych". 

Zapytanie ofertowe wraz z oświadczeniem o bezstronności i niezależności można pobrać w załączniku poniżej.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerem 61 8333-665

Czytaj dalej...

Zaproszenie na spotkanie Wigilijne

Drogie Amazonki

Zapraszam do siedziby naszego klubu

na  spotkanie Wigilijne

18 grudnia 2017r  – godzina 11:00

19 grudnia 2017r – godzina 16:00

Ze względu na zamówiony katering, prosimy o dokonywanie wpłaty 25 zł w biurze u Małgosi Pielichowskiej lub Lidki Sufinowicz.

Dla tradycji do worka wrzućmy drobny upominek a w sercu pogodę ducha.

Do zobaczenia Krystyna Wechmann

Czytaj dalej...

Infolinia onkologiczna w Poznaniu!

Pragniemy poinformować, że od listopada br. działa w Poznaniu Infolinia Onkologiczna, której głównym celem jest udzielanie wsparcia informacyjnego osobom z chorobą nowotworową oraz ich bliskim.

Infolinia Onkologiczna Poznań

Przeszkoleni wolontariusze dyżurują pod nr telefonu:
tel: 61 878 53 91
pon - czw: 16.30 - 20.00 (za wyjątkiem świąt)
Facebook: Infolinia-onkologiczna-Poznań

Czytaj dalej...

Zaproszenie na wspólny wyjazd do Gniezna

KOMUNIKAT

Zapraszamy na wspólny wyjazd do Gniezna.


W dniu 12 grudnia 2017 r. jedziemy do Gniezna.
Wyjazd o godzinie 8,30 ze stacji benzynowej LOTOS
przy Moście Królowej Jadwigi,
przewidywany powrót około godziny 16-ej.


Zapewniamy transport, obiad, wstępy z przewodnikiem.
Odpłatność 30 zł.


Zapisy w biurze u Helenki Pawlak lub Lidii Sufinowicz.
Zapisywać się mogą koleżanki w wieku 60+, mieszkające w Poznaniu.
Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


UWAGA:
Zwiedzanie fabryki bombek z przewodnikiem.
Dodatkowo w ramach warsztatu każdy z uczestników
otrzymuje w prezencie bombkę imienną.

Czytaj dalej...

Wstępny Program Warsztatów Edukacyjnych dla Liderek Amazonek oraz Akademia Dobrych Praktyk dla Liderów Organizacji Pacjentów - Sieraków, 6-10 grudnia 2017 r.

Program Warsztatów Edukacyjnych dla Liderek Amazonek oraz Akademia Dobrych Praktyk dla Liderów Organizacji Pacjentów

Sieraków, 6-10 grudnia 2017 r.

Miejsce : Sieraków-Ośrodek „KAMA” Sieraków, ul. Orla 13, 64-410 Sieraków

6 grudnia 2017 (środa)

11.30 – 12.00 – Zbiórka uczestników szkolenia na Dworcu Letnim w Poznaniu

12.00 – Wyjazd do Sierakowa

13.30 – 14.00 - Przyjazd uczestniczek do Sierakowa i zakwaterowanie

14.00 – 15.00 – Obiad

15.30 - 17.00 – Profilaktyka raka piersi i szyjki macicy - prezentacja dr Dariusz Godlewski, dyskusja nt. profilaktyki w propozycji Amazonek

18.00 – 19.00 – Kolacja

7 grudnia 2017 (czwartek)

8.00 – 09.00 – Śniadanie

9.30 – 11.00 – Umiejętności w komunikowaniu w trudnych sytuacjach chorobowych – Tomasz Szelągowski

11.00 – 11.15 – Przerwa kawowa

11.15 – 13.00  – Obywatele dla Zdrowia – Aktywny udział organizacji pacjentów w konsultacjach społecznych oraz procesach stanowienia prawa - Tomasz Szelągowski

13.00 – 13.30 – Dyskusja

14.00 – 15.00 – Obiad

15.15 - 16.15 –,,Planowanie strategii organizacji stowarzyszenia Amazonek  ”-wykład Krystyna Wechmann

16.15 – 16.30 – Przerwa kawowa

16.30 – 17.30 - ,, Zaawansowany rak piersi i inne problemy z nawrotem choroby” – dr Krzysztof Rożnowski

17.30 – 18.00 – Dyskusja dotycząca nawrotów choroby.

18.00 – 19.00 – Kolacja

19.00 – Spotkanie integracyjne

8 grudnia 2017 (piątek)

8.00 – 9.00 – Śniadanie

9.30 – 10.45 – Rola diety w profilaktyce i leczeniu chorych na nowotwory – prelegent Małgorzata Dworzańska

11.00 – 12.15 – Badania kliniczne w praktyce, czyli co pacjent wiedzieć powinien

Monika Tomaszewska-Kiecana – specjalista chorób wewnętrznych II stopnia oraz hipertensjologii, klinicysta z 20-letnim doświadczeniem w badaniach klinicznych, wykładowca WUM, członek Stowarzyszenia GCP, ekspert kampanii Przyjazne Badania Kliniczne.

Agnieszka Kulesza – członek Stowarzyszenia GCP , od 15 lat zarządza projektami klinicznymi po stronie ośrodków badań faz wczesnych, ekspert kampanii Przyjazne Badania Kliniczne.

13.00 – 14.00 – Obiad

14.30 15.30  – ,,Hematologia: nowe podejście do terapii mielofibrozji i przewlekłej białaczki szpikowej” – prof. Krzysztof Lewandowski

15.45 – 17.30 – Podział na grupy

–,,Prawo pacjenta do leczenia bólu” – prowadzi  B. Ambroziewicz

– ,,Rehabilitacja pacjentów onkologicznych” – prowadzi A. Rudnicka

– ,,Wymiana doświadczeń z prowadzonych działań promocyjnych w poszczególnych organizacjach” – Łucja Werblińska

18.00 – 19.00 – Uroczysta kolacja z udziałem przedstawicieli Rządu – zaproszenie wysłano do Pani premier Beaty Szydło i Pani Beaty Kempy Minister w Radzie Ministrów

9 grudnia 2017 (sobota)

8.00 – 9.00 – Śniadanie

9.30 – 13.00 – Trening mentalny dla pacjentów onkologicznych, gotowych dla zmianę – prowadzenie Konrad Mężyński

13.00 – 14.00 – Obiad

14.30 – 15.30 – Trening mentalny dla pacjentów onkologicznych, gotowych dla zmianę – prowadzenie Konrad Mężyński c.d.

15:30 – 17.00 – spotkanie Koalicjantów

18.00 – KOLACJA WIGILIJNA – zaproszenie dla Pary Prezydenckiej – Pani Agaty Kornhauser-Dudy i Andrzeja Dudy.

10 grudnia 2017 (niedziela)

8.00 – 9.00 – Śniadanie

10.00 – Wyjazd Uczestniczek autokarem do Poznania

Dojazd z Poznania do Sierakowa:

Zbiórka o godzinie 11.30 przy Dworcu Letnim w Poznaniu (ulica Dworcowa). Odjazd autokaru o godzinie 12.00. W przypadku braku miejsc kolejny bus odjeżdża o godzinie 12.30.

Szkolenie odbywa się w ramach realizacji projektów finansowanych ze środków MPiPS w ramach ASOS 2016 pn. „Aktywne Seniorki”

Czytaj dalej...

Szkolenie dla Liderek 6-10 grudnia - Sieraków Wielkopolski oraz Akademia Dobrych Praktyk

W dniach 6-10 grudnia odbędzie się szkolenie dla Liderek Stowarzyszeń oraz Akademia Dobrych Praktyk skierowana do liderów organizacji pacjenckich połączone ze spotkaniem opłatkowym, które będzie okazją do edukacji, integracji i złożenia sobie świątecznych życzeń.

Zainteresowane udziałem osoby prosimy o kontakt pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy program szkolenia zamieszczony zostanie w późniejszym terminie.

Czytaj dalej...