Światowy Dzień Walki z Rakiem w WCO

Sobota w Poznaniu upłynęła pod znakiem dbania o zdrowie. Wielkopolskie Centrum Onkologii z uczestnictwem m.in. Poznańskich Amazonek i innych organizacji pacjentów onkologicznych zorganizowało białą sobotę, podczas której można było zasięgnąć porad lekarskich, dowiedzieć się więcej o profilaktyce i wziąć udział w warsztatach. Stoiska można było odwiedzić w ogrodzie zimowym przy WCO.

27654370_1708555005899049_5624051234683700515_n.jpg

Czytaj dalej...

SZKOLENIE DLA LIDEREK - SIERAKÓW - 6-10 GRUDNIA

Federacja prowadzi nieustanne działania edukacyjne w zakresie raka piersi. Podczas tegorocznego spotkania Liderek przedstawione zostały i omówione kolejne etapy aktywności kampanii społecznej "Jest Jak Jest. Mam Wybór". Tematem przewodnim warsztatów był zaawansowany rak piersi, a także współpraca wszystkich zainteresowanych stron z obszaru opieki zdrowotnej, pracy i polityki społecznej.

W warsztatach, które odbyły się w Sierakowie Wielkopolskim w dniach 6-10 grudnia, wzięły udział Amazonki z całego kraju, liderki stowarzyszeń lokalnych. Uczestniczki są osobami niepełnosprawnymi w wyniku leczenia raka piersi, niemal wszystkie posiadają orzeczenia o różnym stopniu niepełnosprawności, są to osoby bardzo zaangażowane w rozwój środowiska Amazonek. Niniejsze szkolenia dają szansę na wymianę poglądów i doświadczeń liderom organizacji, są też miejscem twórczej pracy i poszerzania swojej wiedzy w różnych dziedzinach.

Zimowa edycja Szkolenia dla Liderek Klubów Amazonek połączona została z Akademią Dobrych Praktyk, której organizatorem jest Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.

Czytaj dalej...

Szkolenie Przewodniczących Klubów Amazonek Unii Wielkopolskiej - 8-12 listopada - Sieraków

W Sierakowie Wielkopolskim trwa szkolenie dla przedstawicielek klubów Amazonek Unii Wielkopolskiej.

Szkolenie nie byłoby możliwe bez dofinansowania ROPS-u ze środków PFRON.

Końcówka roku kalendarzowego jest bardzo dobrym momentem na dyskusje na temat zarządzania i realizacji działań i planów Klubów na rok 2018. Warsztaty zakończą się w niedzielę. Uczestniczki miały okazję wzięcia udziału w wykładzie dr n. med. Dariusza Godlewskiego oraz Małgorzaty Dworzańskej na temat współpracy w ramach profilaktyki. Kolejnego dnia odbyły się warsztaty dotyczące prac klubów. Zajęcia prowadziły Łucja Werblińska oraz Krystyna Wechmann. Dzień ostatni był okazją do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń oraz dyskusji.

23316470_1598201980267686_747051184919620161_n.jpg

Czytaj dalej...

Wielkopolska Spartakiada Amazonek - 21-24 października 2017

W dniach 21-24 października rozegrała się Wielkopolska Spartakiada Amazonek w Sierakowie Wielkopolskim.

Sobotnie popołudnie Amazonki z Wielkopolski przeznaczyły na trening przed czekającymi je rozgrywkami w następnych dniach. Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji "Jest jak jest. Sprawna Ja" będącej częścią kampanii "Jest jak jest. Mam Wybór!".

Czytaj dalej...

Zmagania w Iwoniczu Zdroju - meeting trekkingowy

W dniach 8 - 13 października odbył się kolejny meeting trekkingowy Amazonek w ramach akcji "Razem przez góry". 

W konfrontacji z ciężkimi warunkami pogodowymi Panie pokazały swoją siłę i wytrwałość w dążeniu do celu. Tym razem Panie musiały zmagać się z błotem, silnym wiatrem, gęstymi mgłami. 

Zapraszamy do obejrzenia kilku wspomnień z tej wyprawy.

Czytaj dalej...

XX. Jubileuszowa Pielgrzymka na Jasną Górę, Meeting "Jest Jak Jest. Sprawna Ja!", 20-lecie Częstochowskich Amazonek

Pierwszy weekend października obfitował w wielkie emocje dla stowarzyszeń zrzeszających Amazonki. Odbyła się finałowa impreza zdrowotna w ramach akcji Jest Jak Jest. Sprawna Ja!, gdzie Panie przeszły ulicami Częstochowy. Poniżej relacja fotograficzna z wydarzenia.

Była to również okazja do świętowania 20-lecia działalności Częstochowskiego Stowarzyszenia Amazonek, w którym wzięły udział Amazonki z całej Polski, a także z Niemiec i Czech. To wyjątkowe wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością pani prezydentowa, Agata Kornhauser-Duda. 

Uroczystość była okazją do wręczenia specjalnych Bursztynowych Łuków Amazonek oraz statuetek "Serce za Serce", którymi zostali uhonorowani przyjaciele Amazonek - osoby czynnie wspierające działania stowarzyszenia i zrzeszonych w nim kobiet. Pierwsza Dama wygłosiła przepiękne przemówienie w filharmonii Częstochowskiej podczas uroczystości. Galę uświetnił występ Roberta Janowskiego, który dla zgromadzonych z całej Polski Amazonek zaśpiewał utwory mówiące o miłości i radości płynącej z życia.

Ten wspaniały weekend zakończyła XX. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę. Motto tegorocznej pielgrzymki brzmi "Amazonki cenny diament w koronie Matki Bożej". Dla wszystkich Amazonek w Polsce Biskup Antoni Długosz wykonał Jego specjalne "Tango Francesco". Do obejrzenia tutaj.

Emocje były. I łzy wzruszenia i moc solidarności Amazonek.

Czytaj dalej...

ZAPROSZENIE NA FINAŁOWĄ IMPREZĘ ZDROWOTNĄ "JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!" ORAZ XX. JUBILEUSZOWĄ OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ AMAZONEK NA JASNĄ GÓRĘ

6-7 października 2017 r. zapraszamy na XX. Jubileuszową Pielgrzymkę Amazonek na Jasną Górę oraz ogólnopolski finał kampanii "JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!".

Gościem Honorowym wydarzenia będzie Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Amazonki_final_czestochowa-min.png

Czytaj dalej...

20. Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę - rozmowa z Elżbietą Markowską

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu w Telewizji Orion z Elżbietą Markowską, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Tematem rozmów jest tegoroczna, jubileuszowa pielgrzymka Amazonek, ich rodzin oraz bliskich na Jasną Górę.

Media

Czytaj dalej...

Artystyczny Świat Amazonek - Wągrowiec

W Wągrowcu Amazonki uczestniczyły w plenerze artystycznym organizowanym w ramach akcji "Artystyczny Świat Amazonek".

Tego rodzaju spotkania mają na celu nie tylko integrację, ale również poprzez zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętność i wpływają korzystnie na stan psychiczny, podnoszą samoocenę oraz pozwalają zapomnieć o chorobie.

Czytaj dalej...

Projekt "JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!"

JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!

Amazonki edukują, integrują i wspierają się w przekraczaniu barier

"Jest jak jest. Sprawna ja!" to ogólnopolskie spotkania zdrowotne Amazonek obejmujące cykl dwudniowych, otwartych wydarzeń wielodyscyplinowych, zakładający zaangażowanie Amazonek i ich bliskich, społeczności lokalnych oraz mediów w specjalnie przygotowane aktywności i działania.

Czytaj dalej...

Amazonki wspinają się po zdrowie - Meetingi trekkingowe w ramach projektu "Razem przez góry"

Mamy okazję ponownie organizować wyjazdy trekkingowe w ramach projektu „Razem przez góry”. W tym roku Poznańskie Towarzystwo ,,Amazonki” organizuje sześć wyjazdów trekkingowych, które odbędą się w:

  1. w Karpaczu w terminie 27 lipca-1 sierpnia 2017
  2. w Starym Gierałtowie koło Stronia Śląskiego - 11-16 sierpnia 2017
  3. w Świeradowie Zdroju w terminie - 19-24 sierpnia 2017
  4. w Iwoniczu Zdroju w terminie - 8-13 października 2017
  5. w Zakopanem w terminie - 15-20 października 2017
  6. w Zakopanem w terminie - 10-15 grudnia 2017
Czytaj dalej...

Malowanie w plenerze w Sierakowie

17-19 wrzesień 2015 roku Poznańskie Amazonki malarki uczestniczyły po raz pierwszy na warsztatach - Malowanie w Plenerze w Sierakowie . Już od pierwszego dnia pobytu dziewczyny zabrały się za malowanie bluzek , a następne dni poświęciły na malowanie  obrazów w plenerze  . Pobyt na wyjeździe minął w miłej i sympatycznej atmosferze . 

Czytaj dalej...