Amazonki

Amazonki

Spartakiada 2020

Spartakida logo

Czym jest spartakiada?

Poznańskie Towarzystwo „Amazonki” co roku organizuje Ogólnopolską Spartakiadę Amazonek , która jest imprezą o charakterze sportowym, gdzie w zawodach sportowych i rekreacyjnych uczestniczą Amazonki z terenu całej Polski.

Spartakiada realizowana jest w ramach projektu pn. : ,,XXVI Ogólnopolska Spartakiada Amazonek”  finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz w ramach projektu pn. ,,Ruch dla zdrowia”  dofinansowanego jest ze środków Urzędu Miasta Poznania.

Kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczna spartakiada?

Tegoroczna Spartakiada odbędzie się w terminie 13-16 sierpnia 2020 r. w Poznaniu na terenach Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Poznań nad Jeziorem Maltańskim. Uczestniczki zakwaterowane będą w Hotelu ,,Camping Malta” ul. Krańcowa 98 w Poznaniu.

Jak przebiega spartakiada?

Spartakiada  potrwa 4 dni (3 noclegi). Pierwszy dzień imprezy (13.08.20r) zaczynamy ok. 1200 rejestracją Uczestniczek i obiadem- ok. 1300-1400. Wyjazd nastąpi ostatniego dnia (16.08.20r) po śniadaniu i pożegnaniu – ok. 1000-1100.

W ramach Spartakiady odbędą się ogólnopolskie zawody Amazonek na łodziach smoczych na torze Jezioro Maltańskie w Poznaniu oraz zawody na ergometrach; dodatkowo odbędą się marsze z kijami nordic walking dookoła Jeziora Maltańskiego, boule i dart oraz inne mniejsze zajęcia sportowe: gimnastyka, joga, aerobik oraz zabawy integracyjne.

Organizator zapewnia sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zawodów oraz koszulki dla uczestniczek.

Kto może wziąć w niej udział?

Spartakiada adresowana jest do Amazonek – członkiń  Klubów zrzeszonych w Federacji Stowarzyszeń ,,Amazonki” oraz na forach internetowych: Amazonki.net i klub internetowy – Amazonka, posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Jak się zgłosić do udziału w spartakiadzie?

Zgłoszenie proszę przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31.07.2020r.

Zgłoszenie powinno zawierać takie informacje jak:

  • Nazwisko, imię
  • Adres zamieszkania + województwo
  • Stopień niepełnosprawności
  • Nr telefonu, email kontaktowy
  • Skan orzeczenia o niepełnosprawności (jeśli m więcej niż jedna stronę – to wszystkie strony)

W jaki sposób dowiem się czy jestem zakwalifikowana do udziału w spartakiadzie?

Uczestniczki zakwalifikowane otrzymają od nas powiadomienie na podany adres e-mail. Podanie nr telefonu ułatwi nam kontakt w razie niekompletnego zgłoszenia.  Przykładowe zgłoszenie znajdziesz do pobrania na dole strony.

Czy udział w spartakiadzie jest płatny?

Tak, uczestniczki pokrywają część kosztów w kwocie 100 zł

Kwotę wpłacamy na konto PTA:  83 1090 1362 0000 0000 3609 0739, dopiero po informacji, że jesteśmy zakwalifikowani do udziału, ale najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy. Jeśli nie odnotujemy płatności skreślimy daną osobę z listy zakwalifikowanych.

W tytule przelewu muszą znaleźć się nazwisko i imię uczestniczki oraz miejscowość.

Przykład: Anna Nowak, Warszawa

Jak dostanę się na miejsce?

Uczestniczki muszą we własnym zakresie dotrzeć do Poznania.

Czy spartakiada jest bezpieczna w czasie koronawirusa?

Tak, w czasie trwania spartakiady zastosujemy się do aktualnych wytycznych dotyczących koronawirusa. Zapewnimy uczestnikom maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcji, codziennie sprawdzimy temperaturę ciała. Posiłki nie będą odbywały się w grupach.  W trakcie zawodów nad bezpieczeństwem zdrowia Uczestniczek będą czuwały 2 osoby z opieki medycznej (lekarz/ ratownik medyczny) z karetką.

Zapoznałam się komunikatem, mam jednak pytanie, na które nie ma tam odpowiedzi, co ma zrobić?

Skontaktuj się z rekrutacją PTA pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 790 324 914.

Czytaj dalej...

ZAJĘCIA Z TRENINGU PAMIĘCI I RELAKSACJI

ZAJĘCIA Z TRENINGU PAMIĘCI I RELAKSACJI

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i potrzebę minimalizacji ryzyka transmisji zakażenia wirusem COVID-19 zajęcia z relaksacji i  treningu pamięci w Poznańskim Towarzystwie „Amazonki” od maja 2020 r. do odwołania będą miały formę spotkań indywidualnych. W celu skorzystania z zajęć wymagane jest wcześniejsze telefoniczne (tel. 607 239 767) umówienie się na spotkanie.

Konsultacje indywidualne w stosunku do wcześniejszej grupowej formy zajęć  w okresie utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego zminimalizują ryzyko zakażenia wirusem COVID-19 i  zwiększą tym samym poczucie bezpieczeństwa w grupie osób szczególnie narażonych z uwagi na doświadczenie choroby nowotworowej i głównie dojrzały wiek. Ponadto umożliwią dokładne rozpoznanie trudności z zakresu problemów z pamięcią bądź radzenia sobie ze stresem oraz pozwolą na wdrożenie spersonalizowanego  zestawu ćwiczeń usprawniających pamięć bądź radzenia sobie ze stresem.

Zajęcia nadal będą odbywały się we wtorki od 16.00. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS