Projekt "JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!"

JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!

Amazonki edukują, integrują i wspierają się w przekraczaniu barier

"Jest jak jest. Sprawna ja!" to ogólnopolskie spotkania zdrowotne Amazonek obejmujące cykl dwudniowych, otwartych wydarzeń wielodyscyplinowych, zakładający zaangażowanie Amazonek i ich bliskich, społeczności lokalnych oraz mediów w specjalnie przygotowane aktywności i działania.

Pierwszym elementem wydarzeń jest prezentacja monodramu w wykonaniu Agnieszki Różańskiej obrazującego codzienność w chorobie nowotworowej tysięcy Polek zmagających się z rakiem pt. "Jest jak jest", któremu będzie towarzyszyć bezpośrednie spotkanie z lekarzem onkologiem oraz bohaterką tej wzruszającej historii scenicznej nt. radzenia sobie z problemem niepełnosprawnością.

„Prezentując ten spektakl, chcemy pokazać, że osoby, których problem nowotworu dotyczy, nie pozostają z nim same” - mówi Krystyna Wechmann, prezes Poznańskiego Towarzystwa „Amazonki”. – „Osoba niepełnosprawna, mimo choroby, nadal przecież pozostaje w pełni Człowiekiem, który posiada swój potencjał oraz odczuwa silne pragnienie bliskości z innymi ludźmi. Jest to temat o tyle ważny społecznie, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy  i kiedy ten problem go dotknie” – podkreśla Krystyna Wechmann.

Drugim elementem będzie piknik integracyjno-informacyjny, podczas którego społeczność Amazonek będzie wspólnie wspierać się w zmaganiach sportowych, a publiczność będzie miała możliwość odwiedzenia punktów informacyjnych nt. niepełnosprawności kobiet po leczeniu raka piersi oraz profilaktyki onkologicznej oraz posilenia się w punktach cateringowych.

Planowane w ramach projektu aktywności mają pomóc w przywróceniu i utrzymaniu sprawności fizycznej Amazonek pomimo ich niepełnosprawności. „Nasza inicjatywa ma służyć integracji osób niepełnosprawnych leczonych na raka piersi i podniesieniu jakości ich życia. Chcemy również przyczynić się do szerokiej edukacji społecznej i popularyzacji zdrowego trybu życia jako swoistej prewencji chorób cywilizacyjnych i onkologicznych” - mówi prezes poznańskich „Amazonek”, Krystyna Wechmann. – „Mam głęboką nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom informacje o problemie niepełnosprawności w ogóle, a tej związanej z chorobami onkologicznymi w szczególności, dotrą do jak najszerszego grona odbiorców.”

Spotkania odbędą się:

  • 28-29 sierpnia 2017 r. w Sierakowie Wielkopolskim,
  • 18-19 września 2017 r. w Gdańsku,
  • 25-27 września 2017 r. w Warszawie,
  • 6-8 października 2017 r. w Częstochowie.

Zwieńczeniem wydarzeń będą uroczystości 25. Jubileuszowej Pielgrzymki Amazonek na Jasną Górę, w której co roku udział bierze około 8 tysięcy uczestniczek.

Nad cyklem wydarzeń „JEST JAK JEST. SPRAWNA JA!” Patronat Honorowy objęła Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

W akcję medialnego nagłośnienia wydarzeń zaangażowała się TVP S.A. wspierając działania na rzecz walki  z rakiem piersi, a w szczególności profilaktykę onkologiczną. Projekt zostanie nagłośniony  w pasmach regionalnych (TVP Poznań, TVP Gdańsk, TVP Warszawa, TVP Częstochowa) oraz na antenach ogólnopolskich - TVP 2 – Patron Medialny Projektu oraz w TVP Kultura (spektakl).

Planowane dotarcie: 3000 (600 aktywnych uczestniczek zawodów oraz 2400 niepełnosprawnej publiczności ze stowarzyszeń partnerskich), a także lokalne społeczności oraz władze miast gospodarzy. Dodatkowo do udziału mogą włączać się osoby przyjezdne poinformowane o wydarzeniach przez media.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie.

jest jak jest sprawna ja

Projekt pn. "Jest Jak Jest. Sprawna ja." w ramach, którego są organizowane imprezy realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Konkurs 1/2017 pn. "Jesteśmy razem-zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych".

                                                                                    

Ostatnio zmienianywtorek, 22 sierpień 2017 12:53
Zaloguj się, by skomentować