Zdalne treningi relaksacyjne oraz treningi pamięci przygotowane przez Martę Zagozdę! Wyróżniony

Drogie Amazonki,

To naturalne, że w tym czasie kiedy nasza rzeczywistość z powodu pandemii koronawirusem SARS-CoV-2 zmieniła się nie do poznania odczuwamy wiele nieprzyjemnych odczuć jak niepokój, smutek, niepewność, bezsilność, bezradność, złość…

Pojawia się wiele propozycji jak można radzić sobie z tymi emocjami i zadbać o swój komfort psychiczny w tym nowym i niezwykle trudnym dla nas czasie.

Skutecznymi sposobami mogą okazać się treningi relaksacyjne czy pamięci, które mogłyście poznawać w Naszym Poznańskim Towarzystwie „Amazonki”.

I tej nauki nie przerywamy, gdyż tą umiejętność możemy wykorzystać jako sposób na obniżenie napięcia w tym wymagającym czasie. Zmieni się jedynie forma.

Regularnie na naszej stronie będzie pojawiać się dla Was propozycja ćwiczenia relaksacyjnego, które pomoże się odprężyć oraz ćwiczenie umysłu, które pozwoli Waszemu umysłowi trochę „odpocząć”, „oderwać się” od trudnych informacji poprzez skierowanie uwagi na zadanie do wykonania.

Oto pierwsze z nich:

1.1. Ćwiczenie oddechowe:

  1. Usiądź, przyjmując wygodną pozycję. Najlepiej by twoje ręce i nogi nie były skrzyżowane.
  2. Weź wdech licząc w myślach 1-2-3-4-5.

Pamiętaj, że tempo odliczania ma być w miarę wolne, ale swobodne i komfortowe.

  1. Następnie wypuść powietrze ustami licząc w myślach 1-2-3-4-5-6-7-8-9.
  2. Potwórz ponownie tę sekwencję.

Regulowanie oddechu poprzez skupianie na nim uwagi i odliczanie może pomóc nam uzyskać stan spokoju.

  1. 2.Ćwiczenie pamięci:
    1. Przygotuj stoper lub zegarek.
    2. Następnie w ciągu minuty wymień jak najwięcej rzeczowników na literę S.

Najlepiej jeśli nie będziesz używać nazw własnych, czyli wszystkich tych, które zaczynają się od wielkiej litery np. nazwy miast, nazwy imion.

Przykład. Wymień jak najwięcej słów na literę Z. Możemy wymienić: zebra, zająć, zegarek…, ale postarajmy się nie wymieniać takich nazw jak: Zabrze, Zbigniew, Zosia…

Do tego zadania możemy włączyć naszego bliskiego i wykonywać to z nim naprzemiennie – gdy jedna osoba wymienia dane rzeczowniki, druga odmierza czas i odwrotnie.

Powodzenia i do usłyszenia.

Marta Zagozda

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 kwiecień 2020 06:46
Zaloguj się, by skomentować